Сушіння полуниці

Смак і запах сушеної полуниці стає більш насиченим.

Навіть якщо полуниця не була свіжою перед сушінням, після того, як висушилась аромат став фантастично насичений.

помийте полуницю Спершу потрібно переконатися, що полуниця вимита, потім відривають листочки і ріжуть полуницю широкими скибочками товшиною 3-5 мм.
скибочки полуниці Розкладіть скибочки на лоток сушарки, переконуючись що вони не торкаються один одного, інакше вони склеяться під час сушіння.
полуниця на лотку Протягом сушіння рекомендуємо перевернути їх як мінімум один раз, щоб вони не так прилипали до лотка.
полуниця висушується Полуниця повинна сушиться близько 4-5 годин. Вона сохне дуже тонкими скибочками з надзвичайно сконцентрованим ароматом.
сушена полуниця Можна використовувати сушену полуницю в якості легкої закуски, а також подрібнити в порошок, який може бути доданий до чого-небудь, чому бажаєте надати смак полуниці. Також можна застосовувати порошок у випічці.
полунична пастила з медом Із полуниці можна зробити пастилу: стиглу полуницю збивають у блендері з додаванням меду та/або ванільного цукру. Рівномірно розподіляють по піддонам сушарки тонким шаром (можна за допомогою ложки). У готовому вигляді пастила повинна бути трохи липкою. Висушену пастилу знімають з піддонів ще гарячою, починаючи з нижнього лотка (кожен раз ставлячи решту лотків назад на базу сушильні). За 10 хвилин перед зняттям пастили встановіть температуру в сушарці на максимум. Завдяки цьому полунична пастила буде краще відлипати від піддону.

Щоб зняти пастилу - злегка підчепіть її по периметру ручкою від ложки. Потім однією рукою злегка прогинаєте піддон, а другою відділяєте пастилу (тягніть її за край вгору). Готову, і згорнуту в трубочки, пастилу краще зберігати в холодильнику, в щільно закритому харчовому контейнері. Полунична пастила, яку щойно дістали з холодильника, має більш яскравий смак та аромат (поки не нагріється до кімнатної температури). Окрім як просто закуски, пастилу можна використовувати для приготування тортів і пирогів (попередньо розмочуючи).

Основна перевага сушки полуниці у вигляді пастили це можливість регулювати кислотність готового продукту за допомогою меду і цукру. Це дозволяє сушити навіть трохи зеленкувату полуницю. Також можна змішувати полуницю з іншими фруктами, наприклад: бананово-полунична пастила.