Сушка винограду. Родзинки

Виноград, мабуть, один з найстаріших сушених продуктів, які ми знаємо. Родзинки роблять уже століттями.

гроно винограду Сушити краще сорт без кісточок. Для сушки відберіть цілі виноградини. Добре промийте виноград перш ніж покласти на лотки.
приваріть виноград Покладіть виноград у киплячу воду на 30 секунд (не більше 1 хвилини). Це розм'якшить шкірку винограду і прискорить процес висушування.
виноград на лотку Викладіть виноград на лотки сушарки. Сушка винограду займе багато часу (від 24 до 48 годин). Можна сушити на середньому або на сильному режимі.
домашні родзинки Сушіть виноград поки не зникне волога всередині виноградин. Вони повинні виглядати як родзинки. У сушеному винограді високий вміст цукру, він м'який та липкий на дотик (якщо шкірка затверділа — значить пересушили).
домашні сушені родзинки Незважаючи на те, що для приготування родзинок більше підходять сорти без кісточок (кишмиш, сабза, корінка і т.д.) родзинки можна зробити з будь-якого винограду.

Насправді існує декілька способів висушити виноград в сушарці Ezidri.
Але в будь-якому випадку перед сушінням шкірку винограду необхідно розм'якшити в окропі.

Спосіб 1. Бланшувати 5-10 секунд в киплячому розчині соди (в пропорції 1/2 чайної ложки харчової соди на 1 літр води).
Виноград промити холодною водою та сушити 30-35 годин на температурі MEDIUM 50°C.
Переваги способу 1: гарний зовнішній вигляд, не гірше ніж у магазинних родзинок. Шкірка не пошкоджена.
Недоліки способу 1: велика тривалість сушіння — збільшує витрати електроенергії та просто часу.

Спосіб 2. Бланшувати від 30 секунд до 1 хв в окропі (залежить від щільності шкірки).
Важливо досягнути розтріскування шкірки на виноградинах. Злити воду (можна відкинути виноград на друшляк). Викладати на лотки з піддонами (якщо піддонів замало — на самий нижній лоток покласти піддон для збору соку). Сушити 12-15 годин в режимі HIGH 60°С, (через 6-7 годин поміняйте верхні та нижні лотки місцями).

Спосіб 3. (пастила) За допомогою блендера перетворити виноград в пюре (можна змішати з яблучним соком або пюре з яблук).
Під час змішування в пюре можна додати цукор (наприклад ванільний).
Рівномірно розподілити по піддонам та сушити 10-12 годин в режимі MEDIUM 50°C. За 15 хвилин перед зняттям, в сушарці виставити температуру 60°С. Виноградну пастилу потрібно знімати кожен раз починаючи з нижнього лотка (ставлячи решту назад). Щоб пастила легше відлипала піддон можна злегка прогинати.

На фото домашні родзинки із сушеного винограду сорту "Лідія" (з кісточками). Приготовлені способом № 2.