Сушка фруктів

Середній час сушки: 10—14 годин (у режимі Medium)

Для висихання різним фруктам потрібний різний час. Цей час може залежати від товщини шматочків, вологості, висоти над рівнем моря і процентного вмісту води в продукті. Сушарку слід ставити в добре провітрюване місце, щоб вологе повітря, що виходить з неї, знову не попадало до неї.

Для отримання високоякісних сухофруктів вибирайте тверді, зрілі фрукти з високим вмістом цукру і вітамінів. Перезрілі фрукти краще всього використовувати для приготування пастили.

Швидко нарізайте кількість, необхідну для одного лотка. Потім відразу ж встановлюйте на сушарку і приступайте до нарізки наступної партії.

Підготовка фруктів

Добре вимийте фрукти, видаліть ділянки, що підгнили, і хвостики. Досуха протріть рушником. Зазвичай фрукти нарізаються гострим ножем, кухонним комбайном і т.д. на часточки завтовшки 5 мм. Це забезпечує рівномірне просушування. За бажанням яблука, цитрусові і багато інших фруктів можна сушити разом з шкіркою.

Чи треба обробляти фрукти? Це робити не обов'язково.

Проте, попередня обробка дозволяє зберегти природний колір фруктів і такі важливі вітаміни як А і С.
Такі натуральні консерванти, як цитрусовий і ананасний соки запобігають потемнінню, що зазвичай трапляється з яблуками. Нарізуйте фрукти прямо в сік. Через п'ять хвилин дістаньте їх, дайте соку стекти і укладіть фрукти на лоток. Плоди з кісточками, облиті однією частиною меду і двома частинами охолодженої кип'яченої води сушитимуться трохи довше, але збережуть свій яскравий колір і м'якість. Ківі можна замочити в одній частині цукру і двох частинах води і тоді він збереже свій колір і стане злегка глазурованим.

Щоб фрукти не потемніли, їх слід помістити на 2 хвилини в розчин аскорбінової або лимонної кислоти (15 мл на 2 л води). Потім дістаньте їх, дайте соку стекти і укладіть фрукти на лоток.
Вивертання половинок абрикос і слив прискорює процес сушки. Крупніші фрукти слід розрізати на чотири частини або часточками, завтовшки по 5 мм.

Очищення поверхні

При сушці фруктів з природним восковим покриттям рекомендується заздалегідь помістити їх в киплячу воду на 3 хвилини. Це очищає їх поверхню і дозволяє воді швидше випаровуватися через пори їх шкірки. Після занурення фруктів в кип'яток, не забудьте потім охолодити їх в холодній воді. Великі виноградини можна розрізати навпіл, тоді відпадає всяка необхідність в обробці їх поверхні.

Тривалість сушки фруктів

Продукти Приготування Середній
час
сушки
Перевірка
на сухість
Де
використовувати
Яблука Почистити, видалити серцевину, нарізати, за бажанням замочити в лимонній кислоті (щоб не потемніли) 8—12 Гнучкі пироги, мюсли
Абрикоси Нарізати або розрізати навпіл, видалити кісточку, за бажанням замочити на 8 годин у водному розчині меду 12—24 М'які і гнучкі мюслі, м'ясні блюда, десерти
Банани Нарізати по 5 мм вздовж і поперек, за бажанням замочити в лимонній кислоті (щоб не потемніли) 12—16 М'які мюслі, пироги, компоти
Голубика Вимити, бланширувати 3 хвилини., охолодити у воді 12—16 М'яка морозиво, йогурт, мюслі, пироги
Інші
ягоди
Використовувати для приготування пастили 6—18 М'які морозиво, йогурт, мюслі, пироги
Вишня Вимити, видалити хвостики, розрізати навпіл, видалити кісточки 12—24 М'яка пироги, морозиво
Апельсини
лимони
Нарізати по 3 мм товщиною. Шкірку за бажанням можна сушити окремо 4—18 Ломкі пудра, торти, десерти
Полуниця Нарізати по 5 мм 12—14 Крихка випічка, компоти
Груші Нарізати по 5 мм, за бажанням очистити від шкірки і видалити серцевину 10—12 М'які закуски, десерти, з сиром
Сливи Нарізати або розрізати навпіл, видалити кісточку, вивернути м'якоттю назовні 10—12 М'які мюслі, десерти, закуски
Виноград Цілим або розрізати навпіл 18—26 М'який мюслі, пироги
Ківі Очистити і нарізати по 5 мм 10—12 Гнучкі десерти
Дині
кавуни
Розрізати навпіл, видалити насіння і фіброзні волокна, очистити від шкірки, нарізати по 5 мм 10—16 М'які закуски
Нектаріни
персики
Ретельно вимити, розділити навпіл, видалити кісточку, вивернути м'якоттю назовні, нарізати по 5 мм 10—12 М'які десерти, пироги, закуски