Властивості сушених продуктів

Зневоднені продукти Їх склад Корисні властивості
Виноград   Володіє високою калорійністю, грає велику роль як дієтична і швидко поновлююча енергію їжа і має високий лікувальний ефект. Застосовується при захворюваннях серця, бронхів, нирок, печінки, при подагрі, виснаженні нервової системи, при гіпертонічній хворобі і як зміцнюючий засіб, попереджає розвиток деяких видів раку. А в шкірці пігмент, що володіє антиокислювальними властивостями.
Баклажани Багаті корисними мікроелементами, низькокалорійні. Їх називають "овочами довголіття" Вони укріплюють судини і очищають їх від холестерину, активізують обмін речовин. Нормалізують кислотно-лужний баланс, що допомагає швидкому переваренню їжи. Якщо хочете схуднути — їжте блюда з баклажанів.
Банани У сушеному вигляді містять калій. Регулюють водний баланс в організмі і сприяють виведенню шлаків з організму.
Диня Вельми цінний продукт харчування завдяки великій кількості вуглеводів, вітамінів, азотистих і мінеральних речовин. Застосовується при атеросклерозі, простуді, захворюваннях органів кровотворення і травлення, при розладах серцево-судинної системи, хворобах печінки і нирок, м'якоть плодів покращує роботу кишечника, володіє сечогінною і протиглистовою дією.
Полуниця Велика кількість яблучної, лимонної, хінної та ін. органічних кислот, різних вітамінів, вуглеводів, дубильних речовин, мінеральних елементів, таких як залізо, фосфор, мідь, а також фітонциди. Знаходить застосування при лікованні атеросклерозу, гіпертонії, неврастенії, безсоння, виразки шлунку, подагри, каменів в печінці і нирках.
Агрус Виявлені різні вуглеводи, органічні кислоти, фарбувальні і пектинові речовини, вітаміни А, В і С, значна кількість калія, кальцію, заліза, фосфору і інших мінеральних елементів. За змістом вітамінів агрус поступається тільки чорній смородині. Рекомендують при порушеному обміні речовин, особливо при зайвій вазі.
Цибуля Аллілсат, аллілфід, сатівін, аллілчеп, фітонцидін Підсилює рухову і секреторну функції шлунково-кишкового тракту, стимулює серцеву діяльність, розширює периферичні і коронарні судини і використовується для лікування гіпертонії, атеросклерозу, тріхомонадних кольпітів, атонії кишечника, гнійної пневмонії і інших захворювань.
Малина Неповторний набір біологічно активних з'єднань — органічних кислот, вітамінів, цукрів, ефірних масел, також виявлені стеріни. Криниця клітковини Найперший і безвідмовний потогінний засіб, застосовується при грипі, бронхітах, ларингіті, для підвищення апетиту, поліпшення роботи серця, як відхаркувальний при кашлі як самостійно, так і у складі різних зборів з іншими лікарськими рослинами
Помідори Плоди містять велику кількість вітамінів групи В, С, РР, каротину, органічних кислот Завдяки високому вмісту вітаміну С знаходять застосування при авітамінозі
Морква Каротин, пантотенова і фолієва кислоти, вітаміни В1, В2, Е, К, С, РР, амінокислоти, ефірне і жирні масла, крохмаль, солі кальцію, фосфору, йоду, заліза, міді, кобальту, білкові речовини. За змістом каротину (провітаміну А), що сприяє хорошому зростанню дітей і благотворно впливає на шкіру обличчя, лише трохи поступається солодкому перцю і перевершує всі інші овочі.
Буряк Неповторний набір вуглеводів, вітамінів, макро і мікроелементів, органічних кислот і інших речовин, важливих у фізіологічному відношенні, вітамін Р, званий вітаміном молодості, солі заліза, кальцію, магнію, фосфору, кобальту, органічна речовина бетаїн, пектинові речовини. Здатний підвищувати еластичність кровоносних судин, попереджає склероз і внутрішні крововиливи. Активізує процеси кровотворення і регулює обмін речовин. Сприяє прискоренню зростання і бере участь в утворенні холіна, поліпшуючого роботу печінки і що оберігає її від жирового переродження. Пригнічує діяльність гнильних кишкових бактерій і сприяє формуванню в організмі тваринного цукру - глікогену.
Смородина чорна По хімічному складу ягоди є концентратом вітамінів, особливо протицингового вітаміну С. Багато в них також пектинових речовин, органічних кислот, легкозасвоюваних цукрів, дубильних речовин, мікроелементів, аскорбінова кислота По кількості аскорбінової кислоти чорна смородина поступається тільки шипшині і актінідії, перевершуючи суницю в п'ять, малину і цитрусові — в сім — вісім, яблуко і грушу — в десять, виноград — в сто разів. Медики порівнюють лікування ягодами чорної смородини з курортним відпочинком і рекомендують їх в якості засобу, тонізуючого серцево-судинну систему, при простудних і деяких інфекційних захворюваннях, гастритах, виразці шлунку, недокрів'ї. Сприяє звільненню кишечника від продуктів гнильного розкладання
Чорниця Є дубильні речовини, цукор, лимонна, яблучна і інші органічні кислоти, багата пектиновими речовинами, солі заліза, які набагато краще засвоюються в порівнянні з лікарськими препаратами заліза, аскорбінова кислота. Сприяє звільненню кишечника від продуктів гнильного розкладання. Рекомендують приймати при розладі діяльності шлунку і кишечника, а також для підвищення гостроти зору, при ревматизмі, подагрі і інших запальних захворюваннях. Відвар або чай з плодів чорниці вживають як прекрасний сечогінний і в'яжучий засіб при недокрів'ї, при піску в нирках.
Часник Глікозідаллін, ефірне і жирне масла, вітаміни групи В і С, вуглеводи, кальцій, магній, фосфор, хлор, йод, інші мікроелементи, а також фермент лізоцим і, звичайно, фітонциди Цінний лікувальний засіб при захворюваннях органів дихання, травлення, проти цинги, розладів шлунково-кишкового тракту. Використовують як сечогінний, для виведення глистів, при лікуванні малярії, набряків ніг, головному болі, збільшенні селезінки, задушливому кашлі, бронхіальній астмі, при захворюваннях жовчного міхура