Цукати кабачок з ківі. Сушимо цукати «ніжність».

Батьківщиною овоча вважається Мексика. Кабачки завезли в Європу в XVI столітті, як і гарбуз. Кабачки — це найпопулярніший дієтичний продукт. Люди із зайвою вагою, вживаючи цей овоч, отримують ілюзію дуже швидкого насичення, знижуючи цим кількість іншої висококалорійної їжі.

Цукати підійдуть для дітей, в школу, і просто як ласощі для гостей.

інгредієнти для цукатів з кабачків Інгредієнти:
Кабачки свіжі 1-2 кг.
Ківі 4 штуки.
Склянка цукру.
чистимо і нарізаємо кабачки Очищуємо кабачки від шкірки, хвостиків, вирізаємо насіння. Нарізаємо кружальцями завтовшки 1 см.
Кладемо в каструлю, пересипаючи цукром.
Робимо пюре з ківі (на тертці, або блендером). Додаємо в каструлю і злегка перемішуємо руками, аби не поламати кільця.
кабачки настоюються холодильнику Кабачки настоюються до виділення соку, 5-6 годин (в холодильнику).
Час від часу акуратно перемішуємо. Вони повинні покритися сиропом та виділити сік.

Нагріти на слабкому вогні, майже до кипіння, але не кип'ятити. Дати охолонути і на ніч в холодильник. Вранці вони мають прозорий вигляд і пахнуть як мариновані. Це означає, що їх вже можна сушити. Кабачки не повинні бути сирими, але одночасно і не переварені. Краще не доварити.
сушені цукати кабачок з ківі Процідити на дрібне сито сироп.
Сироп не виливайте, з нього можна приготувати не менш смачну пастилу мармелад (рецепт вказано нижче).

Остуджуємо, перекладаємо в сушку, на сітки.
М'якоть та зернятка ківі викласти на кожен шматочок.
Цукати набагато легше буде знімати з вкладишів сіток, ніж безпосередньо з лотків.
Не забувайте: нижній лоток повинен бути з піддоном (і порожнім), для збору сиропу.
Сушити при температурі 50°С. Якщо залишаєте сушитися на ніч, то виставте 35°С (щоб не пересушити), а вранці повернете на 50°С. Цукати краще не пересушувати. Готові цукати повинні легко гнутися та бути злегка вологими.

На фото вже готові цукати "кабачок плюс ківі".
яблучна пастила мармелад із соку ківі та кабачків Із залишків сиропу (кабачків та ківі) можна приготувати дуже смачну пастилу (навіть більш соковиту ніж цукати).

На фото пастила "мармелад" з яблука, соку ківі та кабачків.

Нарізаємо очищені від шкірки яблука. Засипаємо трохи цукру, нехай пустять сік. Заливаємо сік, що залишився від кабачків, доводимо до кипіння (Воду не додаємо - соку і так буде багато). Через деякий час процедуру повторюємо. Яблука повинні м'ятися м'ялкою. Пастилу заливаємо тонким шаром на піддон. Сушимо при температурі 50°С. Виходить пастила, що повністю нагадує елітний мармелад.

Смакові якості пастили сильно залежать від часу сушіння. Важливо не пересушити пастилу. Якщо вона буде повністю з'їдена протягом 7 днів, то знімати з піддонів її потрібно злегка вологою. Зберігати обов'язково в холодильнику.

Якщо пастилу необхідно зберігати більше 14 днів та / або без холодильника, то необхідно довести її в сушарці до більш сухого стану. Чим менше вологи в сушеному продукті — тим довше допустимий термін його зберігання.

Знімати пастилу потрібно гарячою (перед зняттям на 30 хвилин виставити більш високу температуру 60°С.). Послідовно, починаючи з самого нижнього лотка (решту відразу ставити назад на базу). Знімаємо обережно відгинаючи піддон від пастили (а не навпаки). Починаючи скраєчку.