Дієти та реалії схуднення

Краща дієта - це не знати, що ти на дієті
Брайан Вансинк

Люди живуть в епоху гіпер споживання гастрономічного достатку і одночасно погоні за красою та здоров'ям.

Не дивлячись на це, ми дуже мало знаємо про харчування і легко віримо дезінформації. Як же дізнатися які продукти продовжують життя, а які навпаки становлять загрозу для здоров'я?

Відповідь на це питання — збагачення свого харчування великою кількістю рослинної їжі . В якій практично всі калорії розподілені між чотирма групами продуктів: фруктами, овочами, зерновими і бобовими - в них мало жиру та багато клітковини.

Змінивши харчування і спосіб життя можна запобігти, або зупинити багато хвороб. Люди стали споживати менше натуральних вуглеводів, замінивши їх м'ясом та молоком. Основними продуктами харчування в давнину були рис, кукурудза, картопля, хлібні злаки і т.д., але на півночі люди їли, перш за все, м'ясо. При цьому треба врахувати, що ця міра вимушена, вирощувати щось на півночі в достатньому обсязі було проблемою.

В першу чергу, їжа створена природою для нас - це фрукти, овочі, горіхи, злаки і насіння. У той же час складно, вижити без тваринної їжі, організму потрібен білок, кальцій, омега-3 та безліч інших елементів. При цьому практично неможливо створити низько білкову дієту на основі цільної рослинної їжі. У нормальному харчуванні білок становить близько 2,5 - 3%. І навіть низькобілкові продукти, такі як рис, складаються на 8-9% з білка.

Але нас постійно переконують, що нам потрібно більше білку. Ідеальний баланс білка полягає в рослинному харчуванні, чому його не можна замінювати білком з тваринної їжі? Проблема в тому, що ми споживаємо величезну кількість тваринної їжі. Ми кладемо на свою тарілку багато м'яса, додаємо маленьку щіпку овочів та їмо так 3 рази в день. Поїдаючи занадто багато будь-якого білка, ми максимально навантажуємо нирки і печінку. Організм просто не справляється з великою кількістю білка.

Його надмірне споживання підвищує кров'яний тиск, провокує хвороби серця, збільшує кількість вільних радикалів (Це молекули які ушкоджують клітини та прискорюють старіння). А про холестерин і так всі знають. Дивно те, що тварини чиє м'ясо ми споживаємо заради білка і кальцію, самі отримують їх з рослинної їжі.

Ось так і виходить, поки здоров'я дозволяє, ми харчуємося, як звикли, тим, чим звикли, чим нам смачно. Організм не питає, звідки ми беремо білок та кальцій, ці питання починаються з переходом на здорове харчування. На жаль, на нього переходять тільки коли починаються проблеми з організмом. Зайва вага, серцево судинні, проблеми з кістками, опорно-руховою системою, травленням і т.д. Немає сенсу все перераховувати. Кому треба, ті і так все зрозуміють.

Більшість дієт діляться на два типи і обидва не працюють!

  1. Називається «замори себе голодом» - люди худнуть, але вони весь час голодні. Сюди відносяться дієти зі зменшення порцій та підрахунком калорій. Якщо одночасно не тренуватися (причому так як треба), то разом зі зменшенням жирового прошарку відбувається атрофія м'язової маси (зазвичай при таких дієтах, зникає половина ваги м'язів - половина жирів). Людина стає більш стрункою, і одночасно слабкою. Як тільки дієта закінчується - починається зростання ваги, тому що харчові звички нікуди не пропали. Причому вибухоподібно, тому що основний спалювач жирів - це м'язи, а вони зменшилися та ослабли... Голодній людині складно бути активною, так як треба, у неї банально немає сил від голоду.
  2. Завдаваюча шкоди здоров'ю - білкова дієта . У продуктах багато білка, багато жиру та вуглеводів. Впродовж останнього десятиріччя на дієтах стали заробляти всі кому не лінь. Більшість людей стали асоціювати вуглеводи з набором ваги. При цьому всім подобатися бачити користь у своїх поганих звичках. Більшість людей, які створюють низько вуглецеві дієти, не мають професійних знань та навичок, а також методики оцінки наукових даних. Низько вуглецева дієта знижує апетит, людина думає нарешті, потім починається кетоз, ви задоволені, ви обходитесь без їжі і все це, тому що ви вже хворі.

Ці дієти небезпечні, на них не можна сидіти. Просто потрібно уникати вживання великих обсягів простих вуглеводів - таких як цукор, біле борошно . Потрібно перестати керуватися принципом люблю - не люблю, і на все дивитися об'єктивно. Давайте визнаємо, що хоч всі ми і любимо шкідливу їжу, вона все ж шкідлива. Якби біля мене лежала шоколадка, я б її обов'язково з'їла, але здоровіше вона мене не зробить.

Чому деякі вегани бувають із зайвою вагою? Вони просто їдять багато масла, а зайві жири осідають на фігурі. Треба виключити з раціону зайвий цукор, жири, напівфабрикати і також харчові добавки, що створюють залежність. Люди витрачають купу грошей на дієтологів, на різні програми, а потрібно просто їсти, що сам приготував, вилучити до мінімуму продукти з магазинів (бакалія). Їсти повноцінно, 3 рази на день, а не перекушувати. На вечерю давати фрукти, або сушені фрукти, приготовані своїми руками. Виключити будь-які покупні приправи (їх треба сушити самим, тому що в магазинних приправах багато глюконату кальцію Е578 та інших добавок. Вони можуть викликати порушення роботи шлунково-кишкового тракту.).

Але головне в схудненні - це фізичні навантаження! Спочатку вони йдуть через силу, потім входять в звичку. Людям із зайвою вагою потрібно багато ходити, підібрати доступні фізичні вправи, поступово додаючи навантаження.

Щоб змінити спосіб життя і звикнути до нього потрібен час. Потрібно до цього прагнути, поки не зміняться ваші смакові переваги. Якщо робити все правильно, то шкоди для здоров'я не буде. Побічні ефекти це нормалізація ваги, хороший зовнішній вигляд, енергійність, профілактика більшості дегенеративних хвороб (склерози, серцево-судинні захворювання, проблеми з хребтом і т.д.).

Поступове додання фізичних навантажень

Ми часто чуємо пораду - «робити все в міру», але чомусь це не допомагає більшості людей. При великій вазі за 100-120-130 кг. не варто починати зі складного (біг, активні тренування з залізом і т.д.). Хоча все залежить від генетики, габаритів, віку, здоров'я (якщо людина за 120кг. має зріст 2 метри, і він просто дуже міцний, то і біг для нього не проблема). Для міського мешканця з сидячою роботою, такими ж вагою і середнім ростом, починати треба з мінімальних навантажень (наприклад, з простої ходьби). Причому нарощувати відстань та активність поступово, дуже уважно відстежувати стан суглобів, хребта і т.д. Як тільки ноги зміцніють - а це відбудеться приблизно за 2-3 тижні, почне падати вага і об'єми тіла. Вже через півроку - рік Ви з подивом зменшите одяг на 3-4 розміри, або навіть більше. Так принаймні трапилося зі мною.

По досягненню все більш комфортної ваги, почне рости і Ваша активність, тоді можна починати додавати інші навантаження, все так - же відстежуючи стан суглобів. Спочатку, паралельно з ходьбою, можна робити прості вправи - наприклад, суглобові гімнастики (їх безліч в інтернеті). По мірі набору форми додавати інші комплекси, збільшувати відстань, енергійність ходьби і т.д. Знову - ж ніхто не забороняє робити найпростіші вправи з самого початку (скажімо, віджимання можна робити навіть стоячи, причому безліччю способів, і від цього вже буде користь). А ось присідати спочатку не варто, як і бігати. Найбільше навантаження при зайвій вазі - на хребет та коліна. Втім страждають і інші суглоби.

Але ж ще є такі речі як витривалість, спритність, координація рухів, дрібна моторика і т.д. І все це можна повернути, відновити, всього-то треба отримати кілька нових корисних звичок. Але перш за все, потрібне бажання щось змінити. Все реально, потрібен тільки час і бажання. Ну і само собою не просто хотіти, а щось робити. Добре коли в родині підтримують Ваші прагнення і допомагають.

Я ніколи не курю багато - я курю в міру, по одній сигареті за раз.
Марк Твен

Іноді пошук золотої середини як пошук голки в копиці сіна, а через те, що для когось це легко і просто, стає ще гірше. Люди відчувають себе невдахами і насправді більшість не знаходить цей баланс. Але по тб показують тих, хто в меншості, тих, хто ніколи в житті не був товстим, ніколи в житті не хворів, тим, кому пощастило з генетикою і вони нам кажуть, що треба робити і як. Як вони можуть зрозуміти нещасну 150 кг людину? Почуття міри це важко, дуже важко. Його треба розвивати, але для початку треба піти від крайнощів, піти від 95% напівфабрикатів в раціоні. Почуття міри поліпшується поступово.

Нехай їжа буде твоїми ліками, а ліки твоєї їжею.
Гіппократ

Більшість людей сподіваються на лікарів, але медиків цьому практично не вчать. Вони обмежені в часі. Вони лікують симптоми, замість того щоб шукати причину. Не можна перекладати проблему з здоров'ям на лікарів. «На тобі грошей - підлатай мене швиденько, а то часу немає... І коли ви вже винайдете ліки від усього...»

Використовуючи хімічні речовини для відновлення дисбалансу в організмі, ми тим самим провокуємо погіршення цього дисбалансу. У людей, які приймають ліки довгий час, розвивається комплекс побічних ефектів, в результаті яких страждають інші органи і системи, здоров'я в цілому знижується, імунна система починає давати збої. Наприклад, цілком можна, вилікуватися від діабету 2 типу - поправками в дієті, змінами в меню та фізичними навантаженнями.

Але ... на добрій справі багато не заробиш, зате заробиш на ліках. Якщо ліки так корисні, навіщо нам здорове харчування? Проблема в тому, що багато хто вірить, що харчова добавка позбавить від усіх недуг. У цьому немає здорового глузду! Просто немає таблетки від усього.

Насправді, всі корисні речовини містяться в їжі, причому в найскладніших комбінаціях. І не всі комбінації до кінця вивчені. Замінити їх «однією таблеткою» - нереально.

У медицині давно назріла проблема - всі хочуть щось продати. Для прикладу: багатьом пропонують додати здоров'я за 5 днів ... А істина проста - неможливо 20 років себе гробити, зневажаючи всі закони природи, ігноруючи правильне харчування, фрукти, овочі, бобові, зернові і т.д. А потім – раз і все! Вилікуватися за 5 днів. Втім, і за 10 і за 20 не вийде. Для цього необхідно докласти зусиль і працювати кожен день. Потрібно усвідомити помилки минулого, такі як протиприродне харчування, і звернутися за порадою до матінки природи. У неї є відповіді на всі наші запитання.