Сушіння фруктів

Для отримання високоякісних сухофруктів вибирайте тверді, зрілі фрукти з високим вмістом цукру та вітамінів. Перезрілі фрукти краще використовувати для приготування пастили.

Швидко нарізайте кількість, потрібну для одного лотка. Потім відразу ж встановлюйте його на сушильний апарат (не забувши накрити кришкою) та приступайте до нарізки наступної партії.

Сушіння слив

Сливи краще сушити без кісточок (половинками) шкіркою донизу. Сушену сливу (чорнослив) використовують для приготування десертів, начинки для здоби та каші.

Сливи містять вітаміни В і К, мінерали.

Сушіння яблук

Шкірка яблук збільшує час сушіння і робить продукт жорсткішим (якщо їсти як закуску, не розмочуючи у воді). Можна зчистити шкірку пілером або спеціальним ножем та висушити окремо (одночасно з іншими шматочками). Сушену яблучну шкірку можна подрібнити на кавомолці та використовувати як смакову добавку.

На фото нарізка на однакові шматочки за допомогою Ezidri Apple Peeler. Маринад з води плюс лимонний сік і сушіння яблук на лотках.

Пюре з печених яблук – це ідеальна основа для багатьох видів фруктової пастили. А висушені на 35°С (займає близько 3 діб) тонкі шматочки виходять дуже м'якими та соковитими. Після сушіння яблук на низькій температурі шматочки добре розжовуються (як цукерки). При цьому, звичайно, яблука не повинні бути прим'ятими (такі краще сушити в Ізідрі на більш високих температурах).

Сушіння полуниці

Полуниця в сушеному вигляді має приголомшливий аромат та концентрований смак. Також на сторінці є інформація щодо полуничної пастили в Ізідрі та просто сушіння шматочками.

Шматочки "ідеально" готової сушеної полуниці повинні бути трохи гнучкими. Але зазвичай вони кришаться (крихкі). Все залежить від часу та температури сушіння, а також водянистості самої ягоди.

Сушіння бананів

Багатьом подобаються тонкі та хрусткі банани-чіпси. А хтось віддає перевагу м'яким (якщо не пересушувати смак краще зберігається). Суміш з пюре з бананів та інших фруктів – відмінне поєднання для пастили (наприклад, полуниця плюс банани).

Банани мають бути дозрілими. як на вигляд, так і на смак. Інакше смак сушених буде крохмалистим, якщо для сушіння використовувати навіть трохи зелені.

Сушені банани добре підходить як добавка до каші (просто додаєте в кашу, що вже остигнула до потрібної температури, і перемішайте).

Сушіння вишні та черешні

Перед сушінням в вишню потрібно обов'язково очистити від кісточок (шкірка має бути пошкоджена, щоб ягоди висушилися). Навпіл вишню можна і не розрізати. З черешнею так само.

У сухому вигляді вишня повинна бути м'якою та злегка липкою. Відновлена у воді суха вишня підходить для будь-якої випічки.

Сушіння винограду

Для сушіння родзинок в підходить будь-який сорт винограду. Необхідно розм'якшити шкірку занурюючи до 1 хв в окріп. Шкірка винограду повинна трохи тріснути (це добре для сушіння, адже герметична ягода варитиметься, а не сушитиметься).

Сушити виноград краще на піддонах (бо сік буде стікати з ягід). У крайньому випадку, поставити піддон на нижній лоток (щоб не залити базу сушильного апарата).

Сушіння груші

У стиглих груш після сушіння дуже яскравий та солодкий смак. Сушені груші можна використовувати у десертах, випічці, компотах.

Сушити потрібно на середній температурі 45-50°С близько 12 годин. У сухому вигляді груші мають бути м'якими та липкими.

Сушіння ананасу

Робимо скибочки, зрізаємо шкірку (обрізаємо по краях кожну скибочку) і викладаємо на сушильний апарат. Ананас потрібно сушити 18-36 годин (залежить від товщини шматочків) на температурі 50-55°С.

Ступінь висушеності вибирайте на смак.

Сушіння томатів

Сушені томати (помідори) одні із найпопулярніших сухофруктів. Шматочки томатів краще сушити на сітках (вкладишах у лотки), інакше прилипають. Під час сушіння деякі шматочки можуть потемніти. Це трапляється, якщо нарізка була занадто тонка, а температура висока.

Сушені шматочки томатів можна залити олією з додаванням приправ і часнику.

Середній час сушіння будь-яких фруктів: 10—14 годин (на температурі 50°С)

Для висихання різним фруктам потрібний різний час. Цей час може залежати від товщини шматочків, вологості, і процентного вмісту води в продукті. Сушильний апарат слід ставити в добре провітрюване місце, щоб вологе повітря, що виходить з неї, знову не попадало до неї.

Підготовка фруктів

Добре вимийте фрукти, видаліть ділянки, що підгнили, і хвостики. Досуха протріть рушником. Зазвичай фрукти нарізаються гострим ножем, кухонним комбайном і т.д. на часточки завтовшки 5 мм. Це забезпечує рівномірне просушування. За бажанням яблука, цитрусові і багато інших фруктів можна сушити в разом зі шкіркою.

Чи треба обробляти фрукти? Це робити не обов'язково.

Проте, попередня обробка дозволяє зберегти природний колір фруктів і такі важливі вітаміни як А і С.
Такі натуральні консерванти, як цитрусовий і ананасний соки запобігають потемнінню, що зазвичай трапляється з яблуками. Нарізуйте фрукти прямо в сік. Через п'ять хвилин дістаньте їх, дайте соку стекти і укладіть фрукти на лоток. Плоди з кісточками, облиті однією частиною меду і двома частинами охолодженої кип'яченої води сушитимуться трохи довше, але збережуть свій яскравий колір і м'якість. Ківі можна замочити в одній частині цукру і двох частинах води і тоді він збереже свій колір і стане злегка глазурованим.

Щоб фрукти не потемніли, їх слід помістити на 2 хвилини в розчин аскорбінової або лимонної кислоти (15 мл на 2 л води). Потім дістаньте їх, дайте соку стекти і укладіть фрукти на лоток.
Вивертання половинок абрикос і слив прискорює процес висушування в Ізідрі. Крупніші фрукти слід розрізати на чотири частини або часточками, завтовшки по 5 мм.

Очищення поверхні

При сушці фруктів з природним восковим покриттям рекомендується заздалегідь помістити їх в киплячу воду на 3 хвилини. Це очищає їх поверхню і дозволяє воді швидше випаровуватися через пори їх шкірки. Після занурення фруктів в кип'яток, не забудьте потім охолодити їх в холодній воді. Великі виноградини можна розрізати навпіл, тоді відпадає всяка необхідність в обробці їх поверхні.

Тривалість висушування фруктів для Ezidri

Продукти Приготування Середній
час
сушіння
Перевірка
на сухість
Де
використовувати
Яблука Почистити, видалити серцевину, нарізати, за бажанням замочити в лимонній кислоті (щоб не потемніли) 8—12 Гнучкі пироги, мюсли
Абрикоси Нарізати або розрізати навпіл, видалити кісточку, за бажанням замочити на 8 годин у водному розчині меду 12—24 М'які і гнучкі мюслі, м'ясні блюда, десерти
Банани Нарізати по 5 мм вздовж і поперек, за бажанням замочити в лимонній кислоті (щоб не потемніли) 12—16 М'які мюслі, пироги, компоти
Голубика Вимити, бланширувати 3 хвилини., охолодити у воді 12—16 М'яка морозиво, йогурт, мюслі, пироги
Інші
ягоди
Використовувати для приготування пастили 6—18 М'які морозиво, йогурт, мюслі, пироги
Вишня Вимити, видалити хвостики, розрізати навпіл, видалити кісточки 12—24 М'яка пироги, морозиво
Апельсини
лимони
Нарізати по 3 мм товщиною. Шкірку за бажанням можна сушити окремо 4—18 Ломкі пудра, торти, десерти
Полуниця Нарізати по 5 мм 12—14 Крихка випічка, компоти
Груші Нарізати по 5 мм, за бажанням очистити від шкірки і видалити серцевину 10—12 М'які закуски, десерти, з сиром
Сливи Нарізати або розрізати навпіл, видалити кісточку, вивернути м'якоттю назовні 10—12 М'які мюслі, десерти, закуски
Виноград Цілим або розрізати навпіл 18—26 М'який мюслі, пироги
Ківі Очистити і нарізати по 5 мм 10—12 Гнучкі десерти
Дині
кавуни
Розрізати навпіл, видалити насіння і фіброзні волокна, очистити від шкірки, нарізати по 5 мм 10—16 М'які закуски
Нектаріни
персики
Ретельно вимити, розділити навпіл, видалити кісточку, вивернути м'якоттю назовні, нарізати по 5 мм 10—12 М'які десерти, пироги, закуски